• The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • Jacinto

    ★★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★½

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★★

  • Emmanuelle: Queen of French Erotic Cinema

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Sex and Revolution

    ★★★★½

  • El amigo visible

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Guilt-Free Pleasures

    ★★★

  • La Dama del Fantaterror

    ★★★

  • Take a Spin in the Air

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★

  • Leni

    ★★★★

  • Death Knell

    ★★★★

  • Violation

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Anonymous Animals

    ★★★★

  • Antebellum

  • El Negro

    ½

  • The Secret Of Dr. Grinberg

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Lemonheads

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • The Dose

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Underwater

    ★★

  • Grimoire

    ★★½

  • Lev Yashin. The Dream Goalkeeper

    ★★

  • The History of Monsters

    ★★★★

  • 1982

    ★★★★

  • Skin Walker

    ★★★

  • Luz: The Flower of Evil

    ★★★

  • Wild Session

    ★★★★★

  • Amigo

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • The Beach House

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Life as a B-Movie: Piero Vivarelli

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★

  • Spider

    ½

  • Sator

    ★★★

  • Cines de Video

    ★★★★

  • The Deeper You Dig

    ★★★

  • I Am Lying Now

    ★★★½

  • Fascism on a Thread: The Strange Story of Nazisploitation Cinema

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Song Without a Name

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Deodato Holocaust

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★½

  • Darlin'

  • Have Fun in Pyongyang

    ★★½

  • The Golden Glove

    ★★★★★

  • Tremors

    ★★★★½

  • Monos

    ½

  • Santiago, Italia

    ★½

  • Abrakadabra

    ★★★★½

  • Hoy y no mañana

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★