• All Too Well: The Short Film

  • Peçanha Contra o Animal

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

  • Squid Game

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Boneca do Inferno

    ★★★★★

  • Conexão Macabra

    ★★★★★

  • Moxie

    ★½

  • Wrong Turn

    ½

  • WandaVision

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ½

  • Venom

    ★★½

  • Night School

    ★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Halloween

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Coco

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • It

    ★★★