marupanelo has logged 317 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Christmas Tree

Under the Christmas Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Skeleton in the Closet

A Skeleton in the Closet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About 12

About 12

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Dusk Stone

Dusk Stone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nights Belong to Monsters

The Nights Belong to Monsters

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Our Happiest Days

Our Happiest Days

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me & The Beasts

Me & The Beasts

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Encomienda

La Encomienda

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Album for the Youth

Album for the Youth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Camila Comes Out Tonight

Camila Comes Out Tonight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
9

9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bob Spit - We Do Not Like People

Bob Spit - We Do Not Like People

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Taking

The Taking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
To Kill the Beast

To Kill the Beast

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strange Little Cat

The Strange Little Cat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry