• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • France

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • The Novice

    ★★★★½

  • Celts

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★

  • The Unholy

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • Brother's Keeper

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★½

  • Yearly Departed

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★