marybeth has logged 29 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of God

Children of God

1994
×
Edit this entry  
03
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry