• Bad Trip

    ★★★★½

  • The Little Things

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • On the Rocks

  • I Care a Lot

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★½

  • A Muse

    ★★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

    ★★½

  • Enormous

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Color Out of Space

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Who Killed Garrett Phillips?

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★

  • Zombi Child

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Ham on Rye

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Serenity

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Jobe'z World

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Lie

  • Vox Lux

    ★★

  • Charlie Says

    ★★★★

  • The Mountain

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★