marzsz has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ô saisons, ô châteaux

Ô saisons, ô châteaux

1958
×
Edit this entry  
22
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
I Am Divine

I Am Divine

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rosa Parks Story

The Rosa Parks Story

2002
×
Edit this entry  
14
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Woman on Top

Woman on Top

2000
×
Read the review Edit this entry