• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Dear Mr. Brody

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • The Reagans

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Represent

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Hysterical Girl

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Stuber

    ★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Sword of Trust

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Mike Wallace Is Here

    ★★★★