Mashraf98 has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Askar Fel Moaskar

Askar Fel Moaskar

2003
×
Edit this entry  
26
Khair and Baraka

Khair and Baraka

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
A Girl from Dar El Salam

A Girl from Dar El Salam

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Called Apple

A Girl Called Apple

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Reason I Jump

The Reason I Jump

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassination of El Sadat

The Assassination of El Sadat

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassination of El Sadat

The Assassination of El Sadat

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Karmooty Gets Into Troubles

El Karmooty Gets Into Troubles

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Quiet Duel

The Quiet Duel

1949
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
½
Edit this entry  
11
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Shaman

The Last Shaman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry