• Run

    ½

  • Raw

    ★½

  • Titane

  • Unicorn Store

    ½

  • Ad Astra

    ½

  • Inherent Vice

    ½

  • After the Battle

  • Anima

    ★★★★

  • A Day & A Night

    ½

  • The Innocent

    ★★★

  • Night of the Animated Dead

    ½

  • Yomeddine

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ½

  • Wahed Sa'idy

    ½

  • Anohana: The Flower We Saw That Day

    ½

  • The Shawshank Redemption

    ½

  • Hepta (The Last Lecture)

    ★★★

  • Lux Æterna

    ★★½