Sort by

Mason_Daniel has logged 31 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★
Edit this entry  
29
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★
Edit this entry  
29
The Kiss

The Kiss

1896
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Magical Maestro

Magical Maestro

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★½
Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
½
Edit this entry  
16
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bubble

Bubble

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Noah

Noah

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Red

Red

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry