• Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • On the Record

    ★★★

  • The Go-Go's

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • The First King

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • One Child Nation

    ★★★½

  • Shooting the Mafia

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Secrets in the Hot Spring

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Heavy Trip

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Summer of 84

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Revenge

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Putin Interviews

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • Bomb City

    ★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • ami. exe

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Bad Black

    ★★★★

  • Chasing Trane

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★½

  • Attack on Nyege Nyege Island

    ★★★

  • Gimme Danger

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Fire at Sea

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • My Buddha is Punk

    ★★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★

  • Baskın

    ★★★★

  • Deathgasm

    ★★★★

  • Turbo Kid

    ★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Pixels

    ★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • The Little Prince

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Miss Hokusai

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½