• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Marksman

    ★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Scoob!

    ½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★