MassiveDisturb has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry