• Spider-Man: No Way Home

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Karen

    ½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mayday

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★★

  • How It Ends

  • On the Count of Three

    ★★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★

  • Knocking

    ★★½

  • John and the Hole

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • American Dream

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★½

  • Redemption Day

    ★★½

  • Taking a Shot at Love

    ★½

  • What Happened to Mr Cha?

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ½

  • Max Cloud

    ½

  • Fatale

  • Breach

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Education

    ★★★½