MatanB has logged 76 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boss Level

Boss Level

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination

Final Destination

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read the review Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Greyhound

Greyhound

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
7500

7500

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
½
Read the review Edit this entry