• The Room

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Five Feet Apart

  • Us

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Youth

  • The Professor and the Madman

    ★★★★

  • Triple Frontier

  • Friend Zone

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Sweetheart

    ★½

  • The Lodge

  • Polar

  • Glass

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The ABC Murders

    ★★★

  • عقلي

  • Creed II

  • Mirage

  • Bird Box

    ★★★

  • Pip

    ★★★

  • Ode to Nothing

  • Hunter Killer

  • The Haunting of Hill House

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Cry Me a Sad River

    ★★★★

  • Maniac

  • Apostle

  • The Perfection

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • Hold the Dark

  • Green Book

    ★★★★

  • Life Itself

  • Halloween

  • Brotherhood

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Peppermint

  • Greta

    ★★★

  • The Nun

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • The Old Man & the Gun

  • A Modest Defeat

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • A Land Imagined

    ★★★½

  • Aura

  • The Meg

  • The Darkest Minds

  • The Equalizer 2

  • Extinction