• The Card Counter

    ★★★½

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★

  • Dredd

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Kate

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Black

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Lethal Weapon 2

    ★★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★★

  • Lethal Weapon

    ★★★★

  • The Children Are Watching Us

    ★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★★★

  • Kolya

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½