• Sarvam Thaala Mayam

    ★★½

  • Peranbu

    ★★★★★

  • Kalki

    ★★★★

  • Sila Samayangalil

    ★★★★

  • Orange Mittai

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★★

  • Dear Zindagi

    ★★★★★

  • Solo

    ★★★★

  • Memories

    ★★★★

  • Kali

    ★★★

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★½

  • Ustad Hotel

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Ninnu Kori

    ★★★

  • Fidaa

    ★★★

  • Petta

    ★★★

  • Tamasha

    ★★★★