Matt has logged 18 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry