• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Hamilton

    ★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Goblin Slayer: Goblin's Crown

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½