Matt has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cleanskin

Cleanskin

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Loud & Incredibly Close

Extremely Loud & Incredibly Close

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry