• The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Land

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • Ava

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Lost Transmissions

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Life Itself

    ★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • I Think We're Alone Now

    ★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • The Party

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Live by Night

    ★★

  • Porto

    ★★

  • Buster's Mal Heart

    ★★

  • Some Freaks

    ★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Before the Sun Explodes

    ★★

  • Don't Think Twice

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Irrational Man

    ★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★★

  • The Trip to Italy

    ★★★★½

  • The Bling Ring

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Hitchcock

    ★★½

  • Looper

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★★

  • Passion

    ★½

  • For a Good Time, Call...

    ★★★½