Matthew has logged 19 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry