Mattlima has logged 11 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Loveling

Loveling

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry