• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Halston

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★