MattMcCrory has logged 14 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Headshot

Headshot

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passion Play

Passion Play

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry