• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • All My Life

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Swordsman

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Project Power

    ★★

  • The Tax Collector

  • An American Pickle

    ★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • The Silencing

    ★★★½

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Force of Nature

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Lovebirds

    ★½

  • Last Moment of Clarity

  • Scoob!

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Capone

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★★

  • Hollywood

    ½

  • Normal People

    ★★★★★