Mattie has logged 111 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Porno

Porno

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pin

Pin

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hellbent

Hellbent

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry