• The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Christmas is Canceled

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Father Christmas Is Back

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Christmas Dance

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Zone 414

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Guardian

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Dynasty Warriors

    ★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Black Art: In the Absence of Light

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Born a Champion

    ★★½

  • Batman: Soul of the Dragon

  • Highway

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Dear Christmas

    ★½

  • Jiu Jitsu

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Batman: Death in the Family

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Enola Holmes

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½