Logan has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Facing the Giants

Facing the Giants

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
78/52

78/52

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadowlands

Shadowlands

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unplanned

Unplanned

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry