• Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Awake

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Yes Day

  • WandaVision

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Countdown

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★½

  • Radioactive

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Minha Vida em Marte

    ★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Cucuy: The Boogeyman

    ½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • The Nun

  • Boy Erased

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★½

  • First Man

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Rust Creek

    ★★

  • Overboard

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ghostland

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Status Update

    ★½

  • Winchester

  • Hereditary

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½