• Doctor Strange

    ★★★½

  • Trolls

  • Storks

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The White Helmets

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Sing

    ★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★

  • Australian Psycho

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Sausage Party

    ½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Dirty Grandpa

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • The Peanuts Movie

  • Hotel Transylvania 2

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Quay

  • Pixels

    ½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Minions

  • Inside Out

    ★★★½

  • The Little Prince

  • Kung Fury

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • Insurgent

  • Home

    ★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★½

  • The Interview

    ★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Submarine Sandwich

  • Paddington

    ★★★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Lava

  • The Book of Life

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Dolphin Tale 2

    ½

  • The Boxtrolls

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★