• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Crazy About Her

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Coven

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

  • Little Women

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Jesus Is King

    ★★★★★

  • Fractured

    ½

  • Memories of a Teenager

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Beyoncé Presents: Making The Gift

  • The Sleepwalkers

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ½

  • Pain and Glory

    ★★★★★