Max has logged 147 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Such Is Life - The Troubled Times Of Ben Cousins

Such Is Life - The Troubled Times Of Ben Cousins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Her Infidelity

Her Infidelity

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry