• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Belle

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • Cryptozoo

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Showgirls of Pakistan

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Fantastic Fungi

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • For Sama

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Midnight Traveler

    ★★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Ms. Purple

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ½

  • The Grinch

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Maggie

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★½