• I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Host

    ★★

  • BRUTALISM

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Nova

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Cryptid Fever

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

  • Waves

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Lovesick

  • It Chapter Two

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • The Lion King

  • Surrender

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

  • Brightburn

  • Poms

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

    ½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

  • Fork in the Road

  • Everyone Left but I Stayed for the Credits

  • The Death of Dick Long

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★½

  • Serenity

    ★★½

  • A Dog's Way Home

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Lover

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Puppy Star Christmas

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

  • This City Is Killing Me

  • Apostle

    ★★

  • Pine

  • Hold the Dark

  • The Land of Steady Habits

    ★½