• Pine

  • Hold the Dark

  • The Land of Steady Habits

    ★½

  • Green Book

  • mid90s

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

  • Suspiria

    ★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • White Boy Rick

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Before the Plate

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Burning

    ★★½

  • Gotti

    ½

  • The House That Jack Built

  • Climax

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★½

  • Border

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Book Club

  • Pup Star: World Tour

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★½

  • For the Hungry Boy

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

  • Sherlock Gnomes

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Searching

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Bright

  • Pitch Perfect 3

  • Christmas Wedding Planner

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Beat Bugs: All Together Now

  • Nathan for You: Finding Frances

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Justice League

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • The Snowman

    ★½

  • Creep 2

    ★★★½