• Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Good Manners

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • South Park Vaccination Special

  • Cherry

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Land Of The Free

  • Mank

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Freak Power: The Ballot or the Bomb

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • PVT Chat

    ★★★★½

  • Project Power

  • The Stunt Double

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • Unhinged

    ★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★