max has logged 52 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Edit this entry  
30
The Haunted House

The Haunted House

1929
×
Edit this entry  
30
Minnie the Moocher

Minnie the Moocher

1932
×
Edit this entry  
29
The Old Man of the Mountain

The Old Man of the Mountain

1933
×
Edit this entry  
29
I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

1932
×
Edit this entry  
29
Bimbo's Initiation

Bimbo's Initiation

1931
×
Edit this entry  
29
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
Edit this entry  
29
The Mad Doctor

The Mad Doctor

1933
×
Edit this entry  
28
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
25
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
Edit this entry  
25
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
Edit this entry