• Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Lady Bird

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Arrival

  • Interstellar

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★½