maya has logged 10 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joy

Joy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry