Madison Barritt has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Changeling

The Changeling

1980
×
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old Joy

Old Joy

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry