• Betty White: A Celebration

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Raging Fire

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Deep House

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★½

  • CODA

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★