Michael has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Puss

Puss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
China Girl

China Girl

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
4:44 Last Day on Earth

4:44 Last Day on Earth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Special Effects

Special Effects

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cursed

Cursed

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Made in USA

Made in USA

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
A Prairie Home Companion

A Prairie Home Companion

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry