mcdaniela has logged 35 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
31
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★
Edit this entry  
28
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
23
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Last Days

Last Days

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Historia de un abrigo de mink

Historia de un abrigo de mink

1955
×
★★★
Edit this entry  
16
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★★
Edit this entry  
13
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Canterville Ghost

The Canterville Ghost

1944
×
★★★
Edit this entry  
10
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Edit this entry  
09
Hulk

Hulk

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Tarantula

Tarantula

1955
×
★★½
Edit this entry  
07
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Willard

Willard

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Ben

Ben

1972
×
★★
Edit this entry  
04
Willard

Willard

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
Edit this entry  
01
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★½
Edit this entry