• Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Wolf

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Anna

    ★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Get Duked!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Kursk

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★