• A Recipe for Seduction

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Godmothered

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Memorable

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Penguins

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★