courtney has logged 136 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gorillaz: Reject False Icons

Gorillaz: Reject False Icons

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Brothers Solomon

The Brothers Solomon

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run & Jump

Run & Jump

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry