Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★
Edit this entry  
27
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Turning

The Turning

2020
×
½
Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★
Edit this entry  
02
Loveless

Loveless

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Return

The Return

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★
Edit this entry  
04
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Edit this entry  
09
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry